PITy 2017 program

epity1

Co to jest formularz interaktywny?

Interaktywne formularze podatkowe, to formularze PIT 2017 w formacie PDF. Posiadają one interaktywne pola, dzięki którym poprawne wypełnienie rozliczenia rocznego zajmuje mniej czasu. Aby wypełnić deklarację podatkową na formularzu interaktywnym, niezbędne jest zainstalowanie na komputerze darmowego programu Adobe Reader w wersji 9.0.0 lub wyższej, bez tego programu otworzenie plików, w których zapisane są formularze nie będzie możliwe.

 

Nie da się ukryć, że obliczanie wysokości zobowiązania podatkowego na formularzu interaktywnym jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku korzystania z tradycyjnego papierowego druku PIT, w którym wszystkie obliczenia należy wykonywać samodzielnie.

 

W formularzach interaktywnych wszystkie pola obligatoryjne zostały odpowiednio zaznaczone, ponadto przy wielu rubrykach wyświetlane są wskazówki, dzięki którym osoba wypełniająca rozliczenie wie co powinna w nie wpisać. Dużą zaletą formularzy interaktywnych są także wbudowane funkcje obliczeniowe, co sprawia, że wiele obliczeń jest wykonywanych automatycznie na podstawie danych podanych wcześniej przez podatnika.

 

Czas, który trzeba poświęcić na wypełnienie interaktywnego druku pit 2017, jest krótszy także dzięki funkcji autouzupełniania. Jeżeli daną informację należy wpisać w kilku rubrykach, wystarczy, że podamy ją w jednym z pól, a we wszystkich pozostałych zostanie wyświetlona automatycznie. Po zakończeniu wypełniania formularza można wybrać opcję sprawdzania, co pozwoli na zweryfikowanie poprawności dokonanych obliczeń i poprawienie ewentualnych błędów lub uzupełnienie brakujących danych. Dzięki tej funkcji możliwe jest uniknięcie konieczności składania korekty.

 

Wszystkie interaktywne formularze podatkowe można uzupełnić korzystając z pity 2017 program. Ta darmowa aplikacja komputerowa umożliwia także wysłanie wszystkich wypełnionych druków do wybranego urzędu skarbowego, za pośrednictwem sieci internetowej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby formularz interaktywny wydrukować i złożyć w urzędzie osobiście.