PITy 2017 program

epity1

Jak odebrać nadpłatę podatku. Do rozliczenia najlepiej wykorzystaj pity 2017 program, wtedy Twój PIT będzie na pewno wypełniony poprawnie.

 

Rozliczając się co roku z naszym urzędem skarbowym może dojść do sytuacji, w której zostanie nam naliczona nadpłata podatku. Można więc zastanawiać się, w jakiej formie dana nadpłata zostanie nam przekazana lub też w jaki sposób możemy ją osobiście odebrać. Pierwszym krokiem jest oczywiście prawidłowe wypełnienie naszego zeznania podatkowego, co najlepiej uczynić za pośrednictwem pity 2017 program. Kierując się instrukcją dołączoną do tego programu, mamy w niej również zapisy dotyczące odebrania nadpłaty naszego podatku. Program pit 2017 może być pobrany na dowolny komputer, który posiada podłączenie do sieci internetowej. Jeśli już to uczyniliśmy możemy zabrać się do wypełnienia naszego zeznania, zgodnie z danymi, który otrzymaliśmy od naszego pracodawcy.

 

Pobierz PITY 2017 program najlepszą aplikację do rozliczenia podatkowe za 2017 rok! Tylko jedno kliknięcie dzieli Cię od błyskawicznego rozliczenia podatku. PITY 2017 program do pobrania.

 

Program do rozliczenia pitów 2017 jest przeznaczony zarówno dla osób fizycznych, które są zatrudnione w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz dla tych podatników, którzy rozliczają się w ramach umowy o dzieło lub też umowy zlecenie.

 

Najprostszym i najbardziej dogodnym sposobem, dzięki któremu możemy odebrać naszą nadpłatę podatku jest przelew na nasze osobiste konto bankowe. Warto więc taki rachunek bankowy posiadać. Obowiązek taki mają osoby, który rozliczają się z udokumentowanych dochodów w ramach działalności gospodarczej. Program do obliczania podatku za 2017 rok pozwala również na rozliczenie właśnie tych przedsiębiorców, co znacznie skraca czas całego wypełnienia. Rachunku bankowego nie muszą natomiast posiadać osoby, które nie dokumentują swoich dochodów pochodzących z działalności gospodarczej, czyli na przykład podatnicy, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę czy umowę zlecenie. Takie osoby rozliczając się za pomocą program rozliczeniowy pit 2017 mogą swobodnie otrzymać nadpłatę podatku w formie gotówkowej. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, by otrzymały je na swoje konto bankowo, jeśli jest to dla nich wygodniejsza i bardziej komfortowa forma przepływu gotówkowego. Jeśli osoba wybiera taki wariant odbioru podatku, musi o tym jednak poinformować swój urząd skarbowy. Najlepiej jest to uczynić za pośrednictwem formularza NIP-3, w którym wykazywany jest numer konta bankowego, na który będzie od tej pory przelewany nadpłacony podatek. Wypełniając zeznanie podatkowe za pomocą pity 2017 program możemy dołączyć załącznik NIP-3 lub też złożyć go w dowolnym momencie, jednak przed dokonaniem rozliczenia za dany rok podatkowy, ponieważ tylko w ten sposób jesteśmy w stanie otrzymać naszą należność na konto.

 

Nie ma obowiązku wybrania te formy odbioru nadpłaty u osób nie prowadzących działalności gospodarczej. Jeśli wypełniliśmy nasz pit przy użyciu program pit 2017, mamy jeszcze dwie możliwe drogi do obioru naszej nadpłaty w formie gotówkowej. Po pierwsze możemy ją odebrać u naszego listonosza. W takim przypadku konieczne jest jednak poniesienie niewielkich kosztów jej zwrotu. Opłata takiego zwrotu wynosi 1% plus 5 złotych i 20 groszy. Rozliczając się przy użyciu program do rozliczania pitów 2017 i mając wyliczoną nadpłatę, możemy odebrać ją także w gotówce w kasie urzędu skarbowego. Jest to lepsze rozwiązanie niż odbiór u listonosza, ponieważ nie ponosimy z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. W urzędach skarbowym najczęściej dostępne są kasy, w których takiego odbioru możemy dokonać, jeśli jednak ich nie ma, musimy udać się do odpowiedniego banku, który ma podpisaną umowę z naszym organem podatkowym.

 

Wykorzystując program do obliczenia podatku 2017 warto więc wcześniej zastanowić się nad tym, w jakiej formie najbardziej odpowiada nam otrzymanie nadpłaty podatku.