PITy 2017 program

epity1

Pit 2017 program i rozliczenie małżonków

 

Powoli zbliża się czas, kiedy większość z nas będzie zmuszona do tego, by wypełnić swoje zeznania podatkowe. Można to uczynić na wiele sposobów. Jeśli jednak zależy nam na szybkim i pozbawionym błędów rozliczeniu możemy zastosować pit 2017 program, który za darmo pobierzemy za pośrednictwem sieci internetowej. Papierowe rozliczenia z urzędem skarbowym powoli odchodzą w cień, ponieważ coraz więcej osób dostrzega ogromne możliwości, jakie niesie za sobą ta nieskomplikowana aplikacja internetowa. Dzięki niej rozliczenie roczne 2017 można wypełnić bez żadnych problemów i wykonają to nawet osoby, które są laikami w dziedzinie komputerów. Pit za 2017 rok można jak zwykle rozliczyć w sposób indywidualny lub też razem z małżonkiem. Czy jednak zawsze wspólne rozliczanie jest korzystne czy też istnieją takie sytuacje, kiedy to lepiej wystawiać swoje formularze pit osobno?

 

Niemal zawsze wspólne rozliczanie się z osiąganych dochodów jest korzystne, ponieważ takie osoby mogą na tym wiele zyskać. Wypełniając wspólnie z małżonkiem pit za pośrednictwem aplikacji program do obliczania pitów 2017 możemy również sporo zaoszczędzić na podatku. W praktyce wspólne rozliczanie polega na tym, że małżonkowie muszą swój wspólny dochód, które jest przeznaczony do opodatkowania, podzielić na dwa. Uzyskana w ten sposób kwota pieniężna, tak zwana podstawa, liczona jest według przyjętej skali podatkowej. Do tego momentu wszystko wygląda analogicznie, jak rozliczenie samodzielne. Z tą jednak różnicą, że wynikowa wartość jest mnożona później przez dwa. W ten sposób otrzymują oni wspólny podatek małżeński. Program do rozliczania pit pozwala na rozliczanie się małżonków, dlatego już dziś warto się nim zainteresować i pobrać bezpłatnie, aby szybciej dokonać takiego mnogiego rozliczenia. Pit 2017 program uwzględni również wszystkie składki na ubezpieczenia oraz ulgi, na przykład wspólnej ulgi na dziecko.

 

Rozliczenie podatku 2017, które jest dokonywane wspólnie przez oboje małżonków może również przyczyniać się do poprawy sytuacji osób najbardziej potrzebującym. Nie ma bowiem żadnych przeciwwskazań, aby małżonkowie wspólnie przekazali swój 1 procent podatku na poczet organizacji pożytku publicznego.

 

Obecnie wspólne opodatkowanie, które może być rozliczane za pomocą aplikacji pity 2017 program dotyczy szczególnie dwóch grup, którym się to szczególnie opłaca. Po pierwsze są to takie pary, gdzie jedno z małżonków zarabia znacznie więcej i są to poważne kwoty gotówki. W takiej bowiem sytuacji możliwe jest swego rodzaju zrzucenie tak dużego dochodu do pierwszego przedziału na skali, tak by w efekcie płacić podatek według znacznie niższych stawek. Rozliczenie roczne 2017 opłaca się również w tych przypadkach, gdzie jedno z małżonków w ogóle nie pracuje i nie osiąga żadnych dochodów. Wtedy też druga osoba ma prawo uwzględnić w tym rozliczeniu dodatkową kwotę, która będzie wolna.

 

Zawsze jednak trzeba mieć na uwadze niezwykle istotną kwestię. Chodzi o to, że pit za 2017 rok wspólnie mogą rozliczać te osoby, których związek małżeński trwał przez konkretny i cały rok podatkowy, a także przez ten rok istniała między małżonkami wspólnota majątkowa. Niestety w pozostałych przypadkach niemożliwe jest wspólne rozliczanie się razem z małżonkiem. Wyjątkiem jest również ta sytuacja, kiedy jedno z małżonków osiąga dochody w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, która jest objęta podatkiem liniowym 19 procentowym.

 

Program do obliczania pitów 2017 przyda się również wtedy, kiedy opodatkowywać chcą się tak zwane niepełne rodziny. W takiej sytuacji możliwe jest rozliczenie rodzica, który samotnie wychowuje dziecko, poprzez połączenie swoich dochodów z dochodami dziecka, który najczęściej nie osiąga. W efekcie można doprowadzić do uzyskania takich samych korzyści, jak to ma miejsce w przypadku wspólnego rozliczania małżonków, ponieważ jest to analogiczna sytuacja, w której jedno z małżonków nie pracuje. Ta możliwość dotyczy jednak tylko osób, które posiadają dzieci do 18 roku życia lub tez w przypadku dziecka, które nie skończyło jeszcze 25 lat, ale wciąż się uczy lub studiuje.

 

Wspólne rozliczanie się małżonków z fiskusem jest więc jak najbardziej uzasadnione i wiele osób powinno z tego prawa korzystać, ponieważ mogą oni wtedy otrzymać znacznie bardziej preferencyjne stawki opodatkowania. Jeśli nie do końca orientujemy się jeszcze w zasadach wspólnego rozliczania do koniecznie pobierzmy z Internetu program do obliczania pitów 2017. Zawiera on szczegółową instrukcję, która krok po kroku wskaże nam, jak należy postępować z formularzami podatkowymi w konkretnych przypadkach, czyli rozliczaniu się samodzielnie oraz razem ze swoim małżonkiem. Program do rozliczania pit jest całkowicie bezpłatną aplikację, dlatego też z tytułu jej posiadania nie są generowane żadne dodatkowe koszty. Warto pobierać najbardziej aktualne wersje programu, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że działamy według wszystkich aktualnie obowiązujących zasad oraz procedur przy wystawaniu formularzu pit. Rozliczenie podatku za 2017 przy pomocy programu do pitów wcale nie musi być czymś męczącym czy też angażującym mnóstwo naszego czasu. Większość zadań jest bowiem wypełniania automatycznie przez program, a naszym obowiązkiem jest jedynie wypełnienie wszystkich podstawowych danych, które identyfikują nas, jako podatników.