PITy 2017 program

epity1

Pity 2017 program a rozliczenie przedsiębiorców.

 

Rozliczenie się z fiskusem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przez przedsiębiorców różni się nieco od wystawiania pitów przez pracowników zatrudnianych na etacie i otrzymujących wynagrodzenie ze stosunku pracy. Pity 2017 program jest jednak przeznaczony dla każdego podatnika, zarówno tego, które prowadzi swój biznes, jak i tego, który otrzymuje informację o dochodach od swojego pracodawcy. Aby pobrać pit 2017 program wystarczy zainstalować całkowicie bezpłatną aplikację na swój dysk, by móc z niej korzystać bez żadnych ograniczeń. Wykorzystując ten program mamy pewność, że wszystkie druki są jak najbardziej aktualne, a ryzyko błędu przy wypełnianiu poszczególnych deklaracji jest minimalne.

 

Rozliczenie roczne 2017, które jest wystawiane przez przedsiębiorcę wiąże się z nieco mniej powszechnymi formularzami deklaracji podatkowych, a mianowicie PIT-36 oraz PIT-36L. Pierwszy z nich jest stosowany w przypadku działalności gospodarczej, która jest opodatkowana według obowiązującej skali podatkowej. Jeśli natomiast chodzi o przedsiębiorstwa, które są opodatkowane podatkiem liniowym to tutaj obowiązuje druk PIT-36L. Plusem tego formularza jest to, że oprócz podstawowych dochodów, jakie przedsiębiorcy osiągają w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, można tam również uwzględnić inne przychody, które składają się na całościowy dochód.

 

Program pity 2017 zawiera także inne formularze pit, które mogą dotyczyć przedsiębiorców, objętych obowiązkiem rozliczania się ze swoim urzędem skarbowym. Chodzi tutaj mianowicie o PIT-28, który trzeba bezwzględnie złożyć do 31 stycznia 2017 roku. Deklaracja ta dotyczy tych podatników, którzy zdecydowali się na opodatkowanie swojej działalności w ramach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Formularz taki musi być uzupełniony przez wszystkie osoby, które osiągały dochody zarówno z działalności pozarolniczej, jak i również z najmu. Jeśli po raz pierwszy dokonujemy takiego rozliczenia, jako przedsiębiorca to bez wątpienia warto skorzystać z aplikacji, jaką jest darmowy pit 2017. Oprócz możliwości szybkiego i wysoce bezbłędnego wystawiania pitu, mamy również szansę skorzystania z porad oraz informacji, które pomogą nam bez stresu wypełnić nasz pit.

 

Korzystając z pity 2017 program możemy na każdym kroku skorzystać z rzeczowej instrukcji, która krok po kroku przeprowadzi nas przez wszystkie etapy wypełniania dokumentów. Pity, które są przeznaczone dla przedsiębiorców różnią się nieco od tych, które są wystawiania przez osoby fizyczne, będące zatrudnione na etacie. Również z tego powodu warto wykorzystać darmowy pit 2017 program, aby uniknąć niepotrzebnych problemów przy rozliczeniu.

 

Rozliczenie roczne 2017 wcale nie musi być kojarzone z przykrym obowiązkiem, ponieważ dzięki zastosowaniu tej prostej w obsłudze aplikacji komputerowej, jesteśmy w stanie wypełnić wszystkie deklaracje w sposób szybki i sprawny. Możemy zapomnieć o tradycyjnych, papierowych drukach, które przysparzały nam mnóstwa problemów, a ich wypełnienie wiązało się z konieczności zaangażowania sporej ilości wolnego czasu.

 

Przedsiębiorca, który wykorzysta program pity 2017 do swojego rozliczenia z urzędem skarbowym może również przekazać 1 % swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). W swoich formularzach pit, zarówno w picie 36 oraz w picie 28 jest odpowiednia rubryka, do której można wpisać numer Krajowego Rejestru Sądowego organizacji, której zamierzamy przekazać część naszego podatku. Warto na bieżąco przeglądać strony internetowe, na których znajdują się wszystkie zarejestrowane organizacje, tak by uczynić to w sposób prawidłowy. Dzięki aplikacji, jaką jest darmowy pit 2017 mamy więc możliwość nie tylko sprawnego wystawiania deklaracji podatkowych, ale również pomocy najbardziej potrzebującym w postaci przekazania im części swojego podatku, który i tak zabrałby nam urząd skarbowy.