PITy 2017 program

epity1

PITy 2017 program, dowiedz się dlaczego jest najlepszym sposobem na rozliczenie pit 2017!


pity 2017 program - program pit 2017 - pity 2017 program do pobrania

 

Nadszedł czas rozliczeń podatkowych. Jeżeli nie wiesz jak wypełnić PIT roczny warto żebyś skorzystał z doskonałego narzędzia jakim jest pity 2017 program. Jest to aplikacja tworzona już od kilku lat przez grupę specjalistów. Jej niezawodność sprawia, że z roku na rok program pit 2017 cieszy się coraz większą popularnością. Ogromnym atutem jest fakt, że pity 2017 program do pobrania jest z Internetu zupełnie za darmo, a zatem tylko kilka kliknięć myszką wystarczy żeby znacznie skrócić czas poświęcany co roku na wypełnianie deklaracji podatkowych, a także zaoszczędzić sporo nerwów z tym związanych.

 

Niewątpliwym plusem pit 2017 program jest bardzo przyjazny interfejs, który sprawia, że użytkownik jest w stanie korzystać z niego w sposób intuicyjny. Rozbudowana zakładka pomocy umożliwia znalezienie odpowiedzi na wszystkie pytania, które może mieć podatnik podczas wypełniania deklaracji, ponieważ została ona stworzona w oparciu o bieżące przepisy podatkowe można mieć pewność, że wszystkie informacje są aktualne. Atutem pomocy jest to, że wszystkie informacje skumulowane są w jednym miejscu, dzięki czemu nie ma konieczności szukania ustaw i innych przepisów podatkowych w pozostałych źródłach. Nie musimy się obawiać, że program zajmie dużo miejsca na dysku naszego komputera, jego plik instalacyjny jest niewielki w związku z czym pity 2017 do pobrania są w kilka minut. Warto dodać, że raz pobrany program będzie się aktualizował samodzielnie, a zatem jeżeli nie usuniemy go z dysku komputera to w przyszłym roku również, bez potrzeby kolejnej instalacji, będziemy mogli wypełnić deklarację podatkową przy jego pomocy mając zarazem pewność, że korzystamy z zaktualizowanego oprogramowania.

 

Przy pomocy programu pity 2017 możemy wypełnić następujące formularze podatkowe: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39, ponadto możliwe jest także wypełnienie załączników do tych formularzy: załącznika PIT/D oraz PIT/O, NIP-1, NIP-2, NIP-B i NIP-C. Deklarację podatkową wypełnić możemy na dwa sposoby, pierwszym z nich jest skorzystanie z dostępnych w programie aktywnych druków, które posiadają wbudowane funkcje umożliwiające dokonywanie obliczeń na podstawie wpisanych przez użytkownika danych. Koło poszczególnych pól formularza wyświetlane są wskazówki, które mogą podatnikowi pomóc w ich poprawnym wypełnieniu. Ponadto w aktywnych formularzach podświetlane są pola, które podatnik musi wypełnić, gdyż są one polami obligatoryjnymi. Drugim sposobem jest skorzystanie z kreatora rocznej deklaracji podatkowej. Przy jego pomocy poprzez udzielanie odpowiedzi na zadawane przez program pytania, podatnik może wykreować swoje zeznanie roczne krok po kroku. W obu przypadkach możliwe jest zapisanie wprowadzonych wcześniej danych i powrócenie do wypełniania deklaracji później. Formularze wypełnione przy pomocy pity 2017 program mogą być następnie wydrukowane, podpisane i zaniesione bądź wysłane do urzędu skarbowego lub wysłane w formie deklaracji elektronicznej. Jeżeli zdecydujemy się na wysłanie e-deklaracji program przekaże nasze zeznanie podatkowe, po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych (łącznie z danymi zastępującymi wykorzystywany wcześniej podpis elektroniczny), do systemu e-Deklaracje stworzonego przez Ministerstwo Finansów, co pozwoli na jego weryfikację, a w przypadku weryfikacji pozytywnej na przesłanie do wskazanego w zeznaniu urzędu podatkowego.

 

Wypełniania deklaracji podatkowych raczej nie można nazwać przyjemnością, ale można je sobie znacznie ułatwić. Dlatego jeżeli dostępne są narzędzia, które umożliwiają nam szybsze wypełnienie obowiązku podatkowego warto z nich skorzystać, program pity 2017 jest jednym z nich, a jego profesjonalizm doceniło już bardzo wielu podatników.