PITy 2017 program

epity1

Zmiany w formularzach PIT 2017. PITy 2017 program posiada aktualne formularze i jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

 

Każdy podatnik ma obowiązek corocznego rozliczania się z urzędem skarbowym. Możemy to zrobić w tradycyjny sposób, wypełniając swoje zeznanie podatkowe ręcznie lub też skorzystać z bardziej przyjaznego sposobu, jakim jest wykorzystanie pity 2017 program do pobrania. Aplikację tą można pobrać całkowicie za darmo z sieci internetowej, zapisać ją na swoim komputerze i korzystać bez jakichkolwiek ograniczeń. Dzięki program pit 2017 możemy wypełnić i rozliczyć się z fiskusem szybko oraz bezbłędnie. Program zawiera mnóstwo przydatnych funkcji oraz właściwości, dzięki którym oszczędzimy mnóstwo czasu oraz energii.

 

Najpopularniejszy druk, jaki jest pit 37 musi być rozliczony do 30 kwietnia 2017 roku. Po tym terminie niestety czekają nas karne odsetki, dlatego warto go dotrzymać i złożyć swój pit. Pit 2017 program do rozliczenia co roku jest aktualizowany, dlatego może zawierać zmiany. Najczęściej są one niewielkie i mało kto zwraca na nie uwagę, jednak jeśli będą dość znaczące, to nasz formularz podatkowy może zostać nawet odrzucony przez urząd skarbowy i będziemy zmuszeni do dokonania korekty na aktualnych drukach podatkowych.

 

Często w naszych domach posiadamy sterty formularzy pit, które co roku są pobierane z urzędów skarbowym. Te niewypełnione najczęściej są wykorzystywane w następnym roku, co nie jest dobrą taktyką, ponieważ zawsze należy korzystać z najbardziej aktualnych druków. I właśnie pity 2017 program pozwala na takie działania, ponieważ wszystkie formularze od tych standardowych, aż po załączniki do pitów są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu podatnik ma dostęp tylko i wyłącznie do świeżych danych.

 

Pity 2017 program do pobrania uwzględnia każdego rodzaju zmiany w drukach, chociaż najczęściej są one po prostu zmianami typowo kosmetycznymi, które nie są na tyle merytoryczne, by wprowadzać znaczące odstępstwa od dotychczas przyjętych norm. Jednak nawet małe zmiany kosmetyczne mogą sprawić, że podatnik nieprawidłowo wypełni swoje zeznanie podatkowe.

 

Najbardziej aktualny program pit 2017 uwzględnia także zmiany, jaki nastąpiły w formularzach rozliczanych za rok 2017. Zmiany dotyczą w największym stopniu najbardziej powszechnego druku, czyli pitu 37. I tak w punkcie drugim na formularzu zmieniono szyk wyrazowy w taki sposób, by było także uwzględnione to, że skala podatkowa dotyczy również działów specjalnych produkcji rolnych. Pity 2017 program do rozliczenia uwzględnił także zmianę odnoszącą się do części H formularza. W tym punkcie chodzi o to, że słowa „Należy podać nazwę OPP, numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) oraz wysokość kwoty dla OPP” zastąpione zostały nowym zwrotem, mianowicie „Należy podać numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (Numer KRS) organizacji wybranej z wykazu oraz wysokość kwoty na jej rzecz”. Oczywiście sens obu tych twierdzeń pozostaje taki sam, jednak zapis został zmieniony, by być bardziej przystępnym dla podatników.

 

Ważną zmianę, która została także zanotowana w pit 2017 program jest modyfikacja w części K naszego formularza podatkowego. Po zdaniu oświadczenie i podpis małżonka umieszczono bowiem adnotację „oraz oświadczam pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania, że spełniony jest warunek przewidziany w art. 6 ust. 2a ustawy.” Oznacza to, że osoba wypełniająca ma świadomość tego, że składa prawdziwy wniosek i że nie dokonała w nim żadnych fałszywych wpisów, ponieważ grożą za to odpowiednie sankcje, którymi może zostać obciążony konkretny podatnik, wypełniający pit.