PITy 2017 program

epity1

Przewaga aplikacji „pity 2017 program”

nad tradycyjną formą rozliczeń podatkowych

 

Darmowy program pity 2017 posiada te same zalety, co jego ubiegłoroczna wersja- jest bezpłatny, szybki, łatwy w obsłudze i usuwa możliwe błędy w zeznaniu. W każdej chwili można pobrać go z naszej strony, by w znaczący sposób ułatwić sobie rozliczenie podatkowe 2017. Najważniejszym atutem programu jest nieskomplikowany i intuicyjny interfejs. Za pomocą pytań użytkownik prowadzony jest przez kolejne szczeble programu. Nie musi on przy tym orientować się w przepisach podatkowych, by poradzić sobie z uzupełnianiem poszczególnych pól w rozliczeniu podatkowym 2017.

 

Do wyboru są dwa tryby wypełniania zeznania: Kreator Rozliczeń i Aktywne Deklaracje. Inaczej niż w tradycyjnej papierowej formie rozliczania, użytkownik w każdej chwili może się cofnąć do poprzedniego pola edycji, jeśli zauważył jakiś błąd. Elektroniczna edycja, czytelny interfejs i prosta obsługa programu pity 2017 znacznie obniżają poziom stresu, który towarzyszy zazwyczaj pracy z odręcznie zapisywanym formularzem.

 

Na tym nie kończą się zalety tego programu. Firma księgarska-podatkowa, której pracownicy od kilkunastu lat tworzą systemy rozliczeniowe, zadbała o szereg innych praktycznych rozwiązań. Program pity 2017 ma wbudowane mechanizmy kontroli i podpowiedzi, z myślą o osobach mniej orientujących w prawie podatkowym. Pozwala też na automatyczne skopiowanie i zapis danych z poprzedniej edycji, czyli programu pity 2009. Bardzo pomocne, a wręcz niezastąpione, są narzędzia do automatycznego kalkulowania danych, stąd nie trzeba mieć przy sobie kalkulatora, jak miało to miejsce przy tradycyjnym rozliczaniu.

 

Warto wspomnieć o ważnej funkcji programu pity 2017, jaką jest drukowanie gotowych formularzy PIT oraz o wbudowanej bazie urzędów skarbowych, aby następnym krokiem użytkownika było już tylko złożenie zeznania we właściwym urzędzie.

 

Z innych funkcjonalnych właściwości wymienić warto jeszcze kilka:

  • Darmowy program pity 2017 przenosi wszystkie potrzebne dane do formularzy PIT z załączników i odwrotnie - z załączników formularzy PIT do formularza głównego pity 2009.

  • Formularze wypełniane w programie pity 2017 mogą być zapisywane w formacie pdf i przesyłane przez Internet jako załącznik w mailu.

  • Program pity 2017 sam informuje o błędach użytkownika, przykładowo w przypadku wpisania błędnej kwoty, i nie pozwala przekroczyć limitu kosztów i obliczeń, co, jak wiadomo, skutkowało licznymi błędami przy tradycyjnym rozliczaniu;

  • Rozliczenie podatkowe 2017 w tym programie posiada wszystkie typy deklaracji rozliczeniowych ( PIT-28, -28A, -28B, -36, -36L, -37, -38 ) i 7 rodzajów załączników ( PIT-B, -D, -O, -2K, -M, -ZG, -Z ), zawiera też 4 wzory formularzy NIP ( NIP-1, -3, -B, -C ).

  • Program sam podpowiada użytkownikowi typ deklaracji podatkowej, zadając pytania niczym doradca podatkowy. W razie jakichś wątpliwości, można wesprzeć się odpowiedziami na forum internetowym związanym z obsługą programu pity 2017;

  • Program do obliczania pitów 2017 jest udostępniony, podobnie jak poprzednie edycje, wszystkim Organizacjom Pożytku Publicznego, by mogły za jego pomocą prowadzić akcję zbierania 1 % na swoje społeczne cele. Dzięki łatwej obsłudze każdy użytkownik programu pity 2017 może bez żadnego problemu przekazać 1 % wybranej organizacji.

 

Program pit 2009, czyli poprzednia edycja, był nagradzany i wyróżniany w rankingach programów do PIT 2009 przez użytkowników, Organizacje Pożytku Publicznego, a także niezależne czasopisma i fora internetowe. Program pit 2009 jest w opinii redakcji portalu RozliczamPIT najlepszym otwartym programem pity 2009.

 

Uwaga! W programie pit 2009 znajduje się aktualizator, który sam pobierze nową wersję programu, czyli program pity 2017.