PITy 2017 program

epity1

Rozliczenie podatkowe tylko z programem Pity 2017 -

jak należy opodatkować dywidendy

 

Pity 2017 program jest całkowicie bezpłatną aplikacją komputerową, która pozwala na szybki i nieproblematyczne rozliczenie swoich dochodów z urzędami skarbowym. Aby pit 2017 program znalazł się na naszym dysku, wystarczy go pobrać na swój komputer i zapoznać się z rzeczową i szczegółową instrukcją obsługi. Nie posiadając specjalistycznych umiejętności komputerowych, program pit 2017 nie powinien dla nas stanowić większego problemu, ponieważ poradniki działania tam umieszczone mogą nas krok po kroku przeprowadzić przez wszystkie procedury, które są bezpośrednio związane z koniecznością wypełniania poszczególnych rubryk formularzy pit. Program do rozliczania pit 2017 jest więc najszybszą metodą na to, by bezbłędnie i bez większego stresu rozliczyć się z fiskusem. Coraz więcej podatników odchodzi od tradycyjnych, ręcznych metod, ponieważ wypełnianie pitów za pośrednictwem komputera jest znacznie szybsze i pozwala zaoszczędzić mnóstwo energii, którą normalnie trzeba by było wykorzystać na pisanie po kilku formularzach pit.

 

Program do rozliczenia pitów 2017 sprawdzi się również idealnie w przypadku podatników, którzy otrzymują dywidendy, wypłacane z różnorodnych źródeł. Podatki, które są pobierane w ramach dywidend mają tak zwaną postać podatku od źródła. Oznacza to w praktyce, że jest on pobierany przez podmiot (najczęściej spółkę), która dokonuje wypłaty dywidendy na rzecz podatnika. Spółka w tym przypadku występuje jako płatnik podatku. Warto pamiętać o tym, że do pobrania podatkowy dochodzi dokładnie w tym momencie, w którym dywidenda zostaje wypłacana. Mechanizm, który jest bezpośrednio związany z poborem podatków przez płatników ma zapewnić przede wszystkim jako zapewnienie poboru tych podatników. Jest to szczególnie istotne w przypadku dywidend, które są wypłacane na rzecz podmiotów zagranicznych. Decydują o tym również aspekty praktyczne, ponieważ gdyby płatnik nie pobrał należnego podatku mogło by to znacznie utrudnić całą procedurę jego ściągnięcia, ponieważ beneficjent w każdej chwili może znajdować się poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Według obowiązujące ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, dochodów i przychodów, które pochodzą z dywidend oraz innych przychodów z tytułów udziału w zyskach osób prawnych, które są uzyskiwane w Polsce, nie łączą się z dochodami pochodzącymi z innych źródeł. Według zapisów w ustawie pobierane są podatku w formie zryczałtowanej, której wysokość wynosi 15% od uzyskiwanych przychodów.

 

Dla osoby, która po raz pierwszy będzie miała do czynienia z opodatkowaniem otrzymywanych dywidend może być nieco problematyczne ich prawidłowe rozliczenie. Z pomocą przychodzi jednak program do rozliczania pitów 2017. W programie została zamieszczona rzeczowa instrukcja działania, dzięki czemu będzie można krok po kroku wystawić prawidłowo i bezbłędnie swój formularz pit. Oprócz rozliczenia dywidendy istnieje możliwość również odliczenia ulg i innych warunków, które powodują, że nasze stawki opodatkowania stają się bardzo korzystne, ponieważ zawierają bardziej preferencyjne stawki. Dzięki ulgom oraz odliczeniom można bardzo wiele zyskać, dzięki czemu wysokość płaconego podatku będzie znacznie niższa. Jeśli jeszcze chcemy pomóc innym to program komputerowy pozwala również na przekazanie swojego 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Lista opp dostępna jest na stronach internetowych, jak i również w samych urzędach skarbowych. Wszystkie środki, które są przekazywane na opp zasilą kasy fundacji i organizacji, a potem zostaną przeznaczone na cele statutowe.

 

Program do rozliczenia pitów 2017 jest dostępna dla każdego podatnika, niezależnie od tego ile przychodów uzyskuje i jakie ulgi oraz odliczenia są stosowane w rozliczeniu podatkowym.