PITy 2017 program

epity1

W jaki sposób wypełnić PIT 2017 na komputerze?

 

Wielu podatnikom wydaje się, że wypełnianie formularzy podatkowych na komputerze jest trudniejsze i bardziej czasochłonne. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości obliczenie wysokości zobowiązania podatkowego i wypełnienie wszystkich niezbędnych druków podatkowych przy użyciu komputera, zajmuje zdecydowanie mniej czasu, a także pozawala na uniknięcie wielu błędów, które zazwyczaj popełniamy podczas wypełniania tradycyjnych papierowych formularzy pit 2017.

Zeznanie podatkowe wypełnione na komputerze nie musi być wysyłane do urzędu skarbowego w formie elektronicznej. Jeżeli preferujemy złożenie papierowych formularzy, możemy je po prostu wydrukować i wysłać za pośrednictwem poczty lub dostarczyć do urzędu osobiście.

Jeśli chcemy wysłać e-deklaracje 2017 możemy wypełnić odpowiednie druki podatkowe na dwa sposoby:

  • korzystając z wtyczki stworzonej przez Ministerstwo Finansów,

  • wykorzystując bezpłatny program do pitów 2017.

Dużą zaletą programu jest możliwość wygenerowania deklaracji przy użyciu kreatora. Wypełnianie zeznania w kreatorze polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania. Na podstawie udzielonych odpowiedzi program sam wypełnia odpowiedni formularz PIT. Jest to bardzo wygodnie rozwiązanie, które zmniejsza ryzyko popełnienia błędów i pozwala na znaczną oszczędność czasu. Kreator na pewno przypadnie do gustu osobom, które rozliczają się z fiskusem po raz pierwszy i nie wiedzą jak obliczyć wysokość zobowiązania podatkowego.

Gdy zależy nam jedynie na wypełnieniu rozliczenia na komputerze (bez wysyłania), możemy także pobrać z Internetu interaktywne formularze podatkowe. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę, czy pobrany druk na pewno jest aktualny, gdyż za właściwe uznaje się jedynie te wzory formularzy, które obowiązują w danym roku. Ponieważ wszystkie formularze interaktywne są plikami w formacie PDF, powinniśmy pamiętać, że będziemy mogli je otworzyć tylko wtedy, gdy na naszym komputerze jest zainstalowany program Adobe Reader.