PITy 2017 program

epity1

Zalety rozliczenia PITa przy pomocy PITY 2017 Program.

 

Pity 2017 program stanowi doskonałe narzędzie do wypełniania rozliczeń podatkowych za rok 2017. Nie jest przy jego pomocy możliwe wysyłanie pitów przez Internet (na rozliczenie podatkowe przez Internet pozwala na to jedynie system eDeklaracje), jednak posiada on bardzo wiele zalet, dlatego też warto jest z niego skorzystać jeżeli chcemy ułatwić sobie wypełnienie deklaracji i uniknąć konieczności składania korekty. Pit 2017 program pozwala na stworzenie gotowego do wydrukowania sprawozdania podatkowego, które następnie należy jedynie podpisać i dostarczyć do urzędu skarbowego osobiście lub korzystając z usług Poczty Polskiej.

 

Jak już wspomniano powyżej omawiany program posiada bardzo dużo zalet. Przy jego pomocy możemy wypełnić każdy rodzaj formularza PIT, a także wszystkie rodzaje załączników. Program pity 2017 do pobrania zupełnie za darmo z Internetu automatycznie oblicza wszystkie wartości, które muszą zostać zawarte w zeznaniu podatkowym na podstawie danych wpisanych przez użytkownika, co pozwala na uniknięcie bardzo częstych błędów obliczeniowych. Ponadto jeżeli wypełniany przez nas formularz wymaga złożenia załącznika dane identyfikacyjne są do niego przenoszone automatycznie, co jest niewątpliwą oszczędnością czasu, gdyż nie trzeba tych danych wpisywać wielokrotnie. Ponieważ aplikacja została stworzona w oparciu o obowiązujące przepisy podatkowe przy pomocy programu będziemy mogli sprawdzić, czy zastosowane przez nas odliczenia, ulgi, koszty uzyskania przychodu mają prawidłową wysokość – jeżeli ich wartość jest za duża program automatycznie to zweryfikuje. Sprawdzane są nie tylko wartości podane w druku głównym PIT, ale także we wszystkich załącznikach. Dużym ułatwieniem dla podatników jest także to, że program posiada bazę wszystkich urzędów skarbowych w Polsce dzięki czemu konieczne jest jedynie wybranie właściwego urzędu z dostępnej listy i jego pozostałe dane wyświetlą się automatycznie.

 

Gdy formularz PIT zostanie już przez nasz wypełniony możemy go wydrukować lub zapisać. Program PITY 2017 posiada dwie możliwości drukowania, pierwsza z nich to drukowanie całego formularza PIT, druga natomiast to drukowanie samych danych, które zostały w tym formularzu wypełnione. Ze drugiej opcji możemy skorzystać, jeżeli chcemy wydrukować naszą deklarację na drukach pobranych z urzędu skarbowego. Jeżeli zdecydujemy się na zapisanie naszego rozliczenia, to zostanie ono zapisane w formacie pdf. Warto je zapisać, jeżeli chcemy komuś przesłać ów plik do wglądu. Takie rozliczenie podatkowe przez Internet będzie mogło być wysłane w postaci załącznika przy pomocy poczty e-mail bez żadnych problemów.

 

Warto jeszcze wspomnieć, że aplikacja jest bardzo łatwa do zainstalowania i zajmuje niewiele miejsca na dysku, jeżeli raz zostanie przez nas zainstalowana na komputerze nie będzie konieczne pobieranie jej co roku, gdyż możliwe będzie jej zaktualizowanie przy pomocy jednego kliknięcia myszką (co oczywiście jest wskazane, gdyż przepisy podatkowe bardzo często się zmieniają). Użytkownicy programu doceniają jego przejrzystą konstrukcję, które pozwala na bardzo łatwą i intuicyjną obsługę zarówno przy użyciu klawiatury jak i myszki. Dzięki specjalnym ikonom możliwe jest powracanie do wypełnionych już stron formularza w celu sprawdzenia poprawności zawartych w nich danych i dokonania ewentualnych korekt, co jest niewątpliwym udogodnieniem.

 

Dzięki wszystkim wymienionym cechom program PITY 2017 jest tak chętnie używany przez podatników do wypełniania wszelkiego rodzaju formularzy podatkowych i z roku na rok liczba osób z niego korzystających rośnie.