PITy 2017 program

epity1

Dlaczego pity 2017 program jest lepszą formą rozliczenia pit od tradycyjnych formularzy podatkowych.

 

Pity 2017 program będzie nam wkrótce bardzo potrzebny. Jak dobrze, że życie niesie nam tak fantastyczną pomoc, jak darmowy program pit 2017. Wkrótce kończy się ten rok i zaczniemy intensywnie myśleć o rozliczeniu swoich podatków. Często jest to dla nas zbyt trudne i skomplikowane. Może lepiej pójść do biura i oddać wszystko do rozliczenia, a może poświęcić kilka wieczorów na zdobycie wiadomości, jak wypełnić to zeznanie podatkowe?

 

Pity 2017 kalkulator pomoże ci już teraz wstępnie wyliczyć przybliżoną wielkość twojego podatku! Jeśli już wiemy, co nas czeka, możemy jeszcze teraz pomyśleć, co zrobić, by podatek umniejszyć. Mamy różnego typu ulgi dla każdego coś do wyboru w zależności od wieku, stanu rodzinnego i innych okoliczności.

 

Rozliczenie pit 2017 będzie proste jak słońce dla każdego z nas, jeśli nie zapomnimy, że możemy ściągnąć darmowy program pit 2017. Program ten ma wiele zalet. Posiada kreatory, które z a ciebie dokonają wielu prostych wyliczeń, wrzucając wyliczone już kwoty we właściwe rubryki zeznania podatkowego. Program ten sam pomoże ci wybrać właściwy pit, jeśli odpowiesz we wstępie na kilka podstawowych pytań. Wybieraj więc pit 36, pit-36L, pit 37 druk, a może pit – 38. Zajrzyj w informacje co możesz w tym pit odliczyć, wybierz właściwe załączniki. Zanim zakończy się ten rok, do najczęściej wykorzystywanej ulgi na Internet, należy zebrać faktury na których widnieje twoje, jeśli chcesz z ulgi skorzystać sam, lub twoje i twojego współmałżonka imię i nazwisko jeśli chcecie oboje skorzystać z ulgi na internet. Ulga daje każdemu prawo do odliczenia 760 zł, jeśli korzystasz z internetu w miejscu zamieszkania, który wskazany jest na fakturze. Należy posiadać również dowód zapłaty za internet.

 

Pity 2017 program pomoże ci także rozliczyć ulgę na dzieci. Za każdy miesiąc, w którym zajmowałeś się swoim dzieckiem, a nie ma ono jeszcze 25 lat i ciągle się uczy, możesz odliczyć sobie kwotę 92,67 zł. Jeśli chcesz skorzystać z tej ulgi powinieneś posiadać zaświadczenie o uczęszczaniu pełnoletniego dziecka do szkoły. Z ulgi na dzieci możesz także skorzystać jeśli dochód dziecka wynosi mniej niż 3091 zł za rok podatkowy. Jest jeszcze kilka ulg dzięki którym program pomoże obniżyć ci podatek , który powinieneś zapłacić fiskusowi. Od swojego przychodu możesz na przykład odliczyć krew, którą w roku 2017 oddałeś honorowo dla innych ludzi. Za każdy litr oddanej krwi możesz odliczyć 130 zł. Na to trzeba również posiadać potwierdzające ten fakt zaświadczenie ze stacji krwiodawstwa.

 

Istnieją także ulgi dla osób , które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Można tu odpisać kwoty przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, na dojazdy na zabiegi rehabilitacyjne, za sanatorium, poniesione tam koszty zabiegów i noclegów. Jeśli ktoś potrzebuje psa przewodnika, lub musi korzystać z opieki osoby – przewodnika. Wydatki na ten cel również może sobie odliczyć do kwoty 2280 zł.

 

Mądry program podpowie ci również, że możesz skorzystać z tak zwanej ulgi na leki. Masz już orzeczenie o niepełnosprawności, lekarz specjalista zalecił ci stałe lub przez dłuższy czas zażywanie leków, możesz skorzystać z ulgi co miesiąc i odpisać kwotę, która za ten miesiąc przekracza 100 zł. Najlepiej jeśli na zakup tych leków posiadasz dowód w postaci faktury. Podatek będzie mniejszy do zapłacenia. Skorzystaj z pity 2017 program