PITy 2017 program

epity1

Dzięki programowi pity 2017 szybko odliczysz wszystkie możliwe ulgi podatkowe

 

Program do wypełniania pitów 2017 pozwala szybko, sprawnie i bezbłędnie rozliczyć zeznanie podatkowe. Nie trzeba korzystać z pomocy z doradcy podatkowego i znajomych – programy tego typu świetnie radzą sobie z wszystkimi możliwymi odliczeniami od podatku i dochodu. Warto podkreślić wielką zaletę tej elektronicznej aplikacji – darmowy pity 2017 program posiada moduły obliczeniowe, niezastąpione przy sumowaniu kosztów przychodów i dochodów. Rozliczenie pit 2017 stanie się dzięki temu o wiele prostsze i w efekcie mniej stresujące, bo można uniknąć wielu niepotrzebnych błędów rachunkowych. Program sam informuje użytkownika o błędach, przykładowo w przypadku wpisania błędnej kwoty, i nie pozwala przekroczyć limitu kosztów i obliczeń. W każdej chwili pozwala też na cofnięcie się do edycji poprzedniego pola, jeśli jednak zdarzy się jakiś błąd. Niezwykle praktyczną opcją jest też przenoszenie wszystkich potrzebnych dane do formularzy PIT z załączników i odwrotnie - z załączników formularzy PIT do formularza głównego. Formularze niezbędne są do tego, by wykazać ulgi w odliczeniach, stąd każdy program darmowe pity 2017 musi być funkcjonalny pod tym względem. Nie bez znaczenia jest prosty i intuicyjny interfejs, co znacznie wpływa na szybkość dokonywanych operacji. Obowiązuje prosta nawigacja przy pomocy myszy i/lub klawiatury.

 

Ważne! Program obsługuje wszystkie typy deklaracji rozliczeniowych ( PIT-28, PIT-28A, PIT-28B, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 ) i 7 rodzajów załączników (PIT-B, PIT-D, PIT-O, PIT-2K, PIT-M, PIT-ZG, PIT-Z), zawiera też 4 wzory formularzy NIP (NIP-1, NIP-3, NIP-B, NIP-C).


Zasady korzystania z ulg podatkowych wynikają z ustawy o PIT z 26 lipca 1991 roku ze zmianami. Obecny rok rozliczeniowy nie przynosi istotnych zmian w zakresie ulg i odliczeń. Zmianie ulegnie formularz PIT-28 oraz PIT-28A, w związku ze zmianami w stawce opodatkowania przychodów z najmu oraz załączniki PIT/D oraz PIT/O. Usunięto też z formularzy konieczność wpisywania nazwy organizacji pożytku publicznego przy korzystaniu z odliczenia 1 proc. podatku na cele społeczne. Podatnik ma od nowego roku dwa miesiące na to, by w wypadku korekty zeznania przekazać pieniądze wybranej organizacji. Limity odliczeń w podatku dochodowym od osób fizycznych w porównaniu z rokiem ubiegłym pozostają niezmienione.

 

Odliczenia od podatku w rozliczeniu PIT 2017 roku obejmują takie rodzaje ulg, jak:

  • ulga na dzieci
  • ulga na powrót- zniesienie różnic w opodatkowaniu dochodów zagranicznych.
  • wydatki na systematyczne oszczędzanie w kasie mieszkaniowej
  • odliczenie 1 proc. na rzecz organizacji pożytku publicznego

 

Odliczenia od dochodu uzyskanego w roku 2017 dotyczą takich ulg podatkowych, jak:

  • ulga rehabilitacyjna
  • ulga dla honorowych krwiodawców
  • ulga internetowa
  • darowizny

Ważne! PIT-36, PIT-36L, PIT37, PIT-38 należy złożyć do 2 maja 2017 r. (poniedziałek, bo 30 kwiecień przypada w sobotę), a PIT-16A, PIT-28 do 31 stycznia 2017 r. Oświadczenie o rozliczeniu PIT rocznego przez pracodawcę składa się do10 stycznia 2017 r na formularzu PIT-12.