PITy 2017 program

epity1

Pity 2017 program do pobrania jest na naszej witrynie epity.pl. Poznaj możliwości Program PIT 2017.


Pit 2017 program do rozliczenia z urzędem skarbowym to najnowocześniejsza aplikacja wspomagająca nasze rozliczenie. Choć aplikacja nie jest nowością na rynku rozliczeń podatkowych to wciąż jeszcze wiele osób nie miało okazji skorzystać z tego udogodnienia. Pity 2017 program oferuje wiele opcji ułatwiających wypełnianie formularzy i nie tylko. Dlatego celem tego artykułu jest przybliżenie Państwu jego funkcji i zapoznanie się z mechanizmami, które rozprawią się z naszymi formularzami PIT. A my zaoszczędzony w ten sposób czas, będziemy mogli przeznaczyć na inne przyjemności.

 

Program pity 2017 do pobrania są na naszej stronie internetowej. Możesz już teraz pobrać pity 2017 darmowy program, który pozwoli Ci uporać się z formularzami pit i załącznikami w mgnieniu oka. Pozbądź się wszelkich wątpliwości i przekonaj się sam, że rozliczenie z fiskusem może być jednym z naszych przyjemniejszych obowiązków podatkowych.

 

Po zainstalowaniu aplikacji na komputerze musimy zdecydować w jaki sposób będziemy tworzyć nowe zestawienie deklaracji podatkowych. Pierwsza z opcji jest całkowicie automatyczna, gdzie kreator we współpracy z nami pomoże rozpocząć tworzenie, przygotowywanie i wypełnianie dokumentów. A wolący wypełniać ręcznie z dostępnych opcji wybierają aktywne formularze. Druki możemy w każdej chwili zapisywać na dysku i powracać w dowolnym momencie bez obawy o utratę wprowadzonych wcześniej danych. Możemy się również cofać i zmieniać odpowiedzi, które już udzieliliśmy, jeżeli dojdziemy do wniosku, że został gdzieś popełniony błąd.

 

Wprowadzanie danych jest kolokwialnie mówiąc banalnie proste: należy wybrać odpowiednią aktywną deklarację, a następnie kliknąć myszką na pole, do którego zamierzamy wprowadzić dane. Jeżeli pole może być edytowane, to jego obwódka zmienia kolor na zielony. Część z pól wyliczana i wypełniania jest automatycznie, na podstawie wartości wprowadzonych do innych pól. Dane wprowadzone do program pity 2017 są automatycznie wprowadzone do innych deklaracji i załączników, gdyż umożliwia to opcja połączonych ze sobą pól. Jest to niezwykle wygodne i pomaga zaoszczędzić sporo czasu.

 

Osoby chcące zapisać zestawienie deklaracji podatkowych mogą to zrobić wybierając z menu [Zapisz]. To umożliwia otworzenie lub przeniesienie do innego komputera naszych deklaracji. To rozwiązanie dla podatników planujących wydrukowanie deklaracji na innym komputerze niż na tym, na którym wprowadzane były dane.

 

Po wypełnieniu ręcznym aktywnych deklaracji wszystkie dane możemy zweryfikować za pomocą klawisza [Sprawdź]. W razie błędu zaraz się o tym dowiemy, gdyż program wskazuje go na czerwono. Prawidłowo wypełniona deklaracja jest pokazana w kolorze zielonym.

Program pit 2017 za pomocą aplikacji E-deklaracje umożliwiają wysyłanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną wprost na serwery Ministerstwa Finansów. Cała procedura trwa tylko kilka minut i jedynym warunkiem aby móc korzystać z modułu e-deklaracje komputer jest zainstalowany system Windows (2000, XP, Vista, 7).

Inną z opcji programu jest wydrukowanie przelewu do urzędu skarbowego. Jest to możliwe, gdy na naszej deklaracji jest wykazana kwota do zapłaty. Przelew możemy drukować na gotowych formularzach dostępnych w bankach, urzędach i sklepach papierniczych, albo na czystej kartce papieru z rysowaniem formularza.

Pit 2017 program dzięki całej gamie wymienionych zalet sprawi, że wypełnianie formularzy będzie prostsze niż zwykle. Z programem możesz zapomnieć o długich godzinach spędzonych nad formularzami i skomplikowanych obliczeniach. Od teraz wypełnianie pitów będzie kojarzyć Ci się tylko z przyjemnością.