PITy 2017 program

epity1

Jak zainstalować PITY 2017 program. Pobierz program do wypełniania pitów 2017, zainstaluj go i wypełnij deklarację podatkową w ekspresowym tempie.

 

Pity 2017 program to jedna z najnowocześniejszych aplikacji dostępnych na polskim rynku, która wspomaga rozliczenie roczne z fiskusem. Program do wypełniania pitów 2017 jest niezwykle łatwy i szybki w obsłudze. Aby przystąpić do swojego rozliczenia należy wejść na odpowiednią stronę internetową. Darmowy program pit 2017 możesz pobrać ze strony epity.pl lub pity2017program.pl. Następnie pobieramy najnowszą wersję aplikacji i instalujemy ją na swoim komputerze. Pomoże Ci w tym automatyczny kreator programu pity format 2017. Aby proces instalacji przebiegł poprawnie zalecane jest zamknięcie wszystkich innych uruchomionych programów. Gdy proces instalacji zakończy się sukcesem otwieramy program i klikamy na nowy formularz w celu utworzenia własnego zeznania podatkowego.

 

Program posiada wszystkie dostępne formularze, które możemy wypełniać w dwojaki sposób:

  • Za pomocą kreatora, który krok po kroku, sugerując się naszymi odpowiedziami na podane pytania, wybierze odpowiednie dla danego podatnika deklaracje i wstawi podane kwoty we właściwe miejsca.
  • Za pomocą aktywnych deklaracji, gdzie wypełnienia formularza sprowadza się do wstawienia odpowiedniej kwoty we właściwe miejsce. Aktywne deklaracje są zwykle polecane osobom mającym już doświadczenie w wypełnianiu deklaracji.

 

Kiedy zdecydujemy się już na odpowiednia formę, która będzie dla nas najkorzystniejsza należy przeanalizować jaki formularz oraz jaki załącznik związany z ulgami i odliczeniami będzie odzwierciedlał naszą sytuację podatkową.

 

Należy pamiętać o terminowości ponieważ do 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym należy złożyć formularze: PIT 16 A oraz PIT 28, a pozostałe czyli PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Oczywiście przed wypełnianiem formularza musimy upewnić się, czy mamy wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne nam do rozliczenia. Do niemal każdego pitu niezbędne będą dowody zapłaty podatku i dowody poniesionych wydatków odliczanych od dochodu czy podatku. Dodatkowo dla formularze będziemy potrzebować uzupełniające dokumenty. Dla PIT -28 są to: ewidencja przychodów. Rozliczając PIT 36 będziemy potrzebować: informacje o przychodach i potrąconych zaliczkach na podatek, które znajdziemy w PIT 11/8B, PIT 8G, PIT 40 A/11A, PIT 8 S itp., niezbędna będzie tez podatkowa księga przychodów i rozchodów, a osoby prowadzące pełną księgowość będą potrzebować sprawozdania finansowego. Podatnicy rozliczający się na formularzu PIT 37 muszą posiadać informację o dochodach i potrąconych zaliczkach, zwykle druk PIT 11. Do prawidłowego wypełnienia druku PIT 38 niezbędna jest informacja o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach kapitałów pieniężnych, czyli Pit 8, czyli Pit 8c. Oczywiście osoby, które mogą skorzystać z różnych odliczeń i ulg przygotowują także odpowiednie załączniki do deklaracji: PIT B, PIT D, PIT O, czy PIT Z. Spośród nich wybieramy taki, który w danym momencie jest adekwatny do naszej sytuacji podatkowej.

 

Najbardziej podstawowymi dokumentami, o których nie wolno nam zapomnieć, gdyż są niezbędne do rozliczenia, to numer PESEL oraz NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej, które wpisuje w zaznaczonych rubrykach na pierwszej stronie formularza.

 

Tak przygotowani i wyposażeni w odpowiednią wiedzę możemy rozpocząć wypełnianie druku pit. Szybko przekonasz się, że rozliczenie pit 2017 program wyliczy za ciebie w mgnieniu oka. Program do obliczania pitów 2017 to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które pomoże ci szybko i skutecznie rozliczyć się z fiskusem i tym samym spełnić swój obowiązek wobec państwa.