PITy 2017 program

epity1

Jaka jest różnica między PITy 2017 a VAT?

 

Początek nowego roku to czas, kiedy powoli zaczynamy przygotowywać się do wystawiania naszych zeznań podatkowych. Nie wszyscy jednak muszą dokonać tej czynności do końca kwietnia 2017, jak większość z nas myśli. Wszystko zależy od tego, do jakiej grupy podatników się zaliczamy i jaką wybierzemy metodą rozliczenia swoich przychodów. Niezależnie od tego, z jakich źródeł pochodzą nasze zarobione pieniądze, warto wybierać rozwiązania, które ułatwiają konieczne wysyłanie pitów. Pity 2017 program jest pomocną aplikacją komputerową, którą całkowicie bezpłatnie można pobrać z sieci internetowej. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni przede wszystkim do tego, że wystawianie dokumentów jest żmudne i nużące, ponieważ każdy etap deklaracji należy wypełnić ręcznie. Obecnie jednak za pośrednictwem aplikacji pit 2017 program możemy zapomnieć o tym, że wysyłanie pitów wymaga dużych nakładów cierpliwości. Program pity 2017 wykona za nas najbardziej uciążliwą pracę, jaką jest wyliczenie wszystkich niezbędnych stawek podatkowych. Te wartości przysparzają podatnikom sporo problemów, ponieważ to właśnie w nich najłatwiej jest popełnić błąd. Program do rozliczenia pitów 2017 posiada specjalne właściwości, które zaalarmują nas przed błędami i pozwolą na ich skorygowanie w trybie natychmiastowym. Warto więc już dziś dokładnie przyjrzeć się, jakie funkcje posiada program do pit 2017, a z pewnością nie powrócimy już do tradycyjnych metod wystawiania swoich zeznań podatkowych.

 

Istotnym elementem prawidłowego rozliczenia z wybranymi urzędami skarbowymi jest odróżnienie poszczególnych skrótów. Często wiele osób nie wie czym tak naprawdę jest PIT, a czym VAT, dlatego już dziś warto rozwiać te wszystkie wątpliwości. Jeśli chodzi o PIT to jest on specjalnym drukiem, który pozwala na wykazanie wszystkich swoich dochodów oraz ich źródeł, które dotyczyły nas, jako podatników, w 2017 roku. W formularzu należy umieścić wszystkie dane, a więc zarówno te, które pochodziły z podstawowego stosunku naszej pracy, jak i te krótkookresowe takie jak na przykład wykonywanie zleceń w ramach umowy o dzieło lub zlecenie. Każdy dochód, który zasilił nasze osobiste konto musi być wykazany w formularzu PIT, który następnie zostanie złożony w urzędzie skarbowym, na przykład za pośrednictwem systemu e-deklarcji, bez konieczności osobistego stawiania się w fiskusie.

 

VAT jest natomiast swego rodzaju podatkiem, który jest nakładany na każdy produkt lub też usługę. Wiele osób, przede wszystkich tych, które prowadzą swoją działalność gospodarczą, jako sposób rozliczenia wybrało właśnie VAT. Po sprzedaniu swoich towarów lub też po wykonaniu usługi muszą oni każdorazowo wystawiać fakturę VAT, która jest obciążona danym podatkiem. Wartości te mogą być różne dla poszczególnych branż, jednak w większości przypadków mamy do czynienia z VAT’em wynoszącym 23%. Niezwykle istotną informacją, która dotyczy wszystkich VAT’owców jest to, że muszą oni dokonać swojego rozliczenia znacznie wcześniej niż większość podatników, to jest do końca stycznia 2017 roku, a nie tak jak w przypadku pozostałych do końca kwietnia 2017 roku. Tego terminu trzeba bezwzględnie pilnować, ponieważ w razie opóźnienia będą nałożone odsetki karne, które trzeba będzie zapłacić. Warto więc skorzystać z aplikacji komputerowej, jaką jest program do pitów 2017, ponieważ to ona pozwoli nam na dotrzymanie stosownych terminów, a przy tym bez problemów i komplikacji osoby rozliczające się vatem będą mogły wypełnić wszystkie swoje deklaracje, które następnie zostaną wysłane do wybranego urzędu skarbowego.