PITy 2017 program

epity1

Wypełnianie formularzy podatkowych na komputerze jest zdecydowanie łatwiejsze, niż rozliczanie się na tradycyjnych papierowych drukach podatkowych. W zależności od tego w jaki sposób będziemy chcieli złożyć zeznanie pit 2017 w urzędzie skarbowym, wypełnione PITy można wydrukować lub przesłać do właściwego urzędu w formie elektronicznej.

               

Korzystając z komputera mamy możliwość rozliczenia dochodów, osiągniętych w danym roku, na dwa sposoby. Możemy pobrać z Internetu interaktywne formularze podatkowe lub program do pitów 2017. Lepszym rozwiązaniem wydaje się zainstalowanie programu, gdyż umożliwia on wypełnienie zeznania zarówno w formie interaktywnego druku, jak i przy pomocy kreatora deklaracji.

               

Po zainstalowaniu oprogramowania, możemy przystąpić do wypełniania zeznania podatkowego. Jeżeli obowiązek rozliczenia się z fiskusem spędzał nam dotychczas sen z powiek, a poprawne obliczenie wysokości zobowiązania podatkowego sprawiało dużo problemów, powinniśmy skorzystać z kreatora. Jest to doskonałe narzędzie, w którym wypełnimy właściwe formularze, udzielając odpowiedzi na zadawane pytania. Na podstawie tych odpowiedzi program sam wygeneruje gotową deklarację.

               

Jeśli mamy doświadczenie w wypełnianiu druków podatkowych, możemy wybrać drugą z opcji i skorzystać z interaktywnego formularza PIT. Formularze te wyglądają dokładnie tak samo jak papierowe druki, ale posiadają wiele wbudowanych funkcji, co znacznie ułatwia ich wypełnienie. Wszystkie pola obligatoryjne są zaznaczone kolorem, dzięki czemu wiemy, że nie mogą one pozostać puste. Ponadto po najechaniu kursorem myszki na poszczególne pola, wyświetlane są wskazówki jak należy je wypełnić, a dodatkowo większość obliczeń wykonywana jest automatycznie, na podstawie wpisanych danych.

               

Na koniec warto wspomnieć, że program pity 2017 umożliwia przesłanie deklaracji za pośrednictwem sieci internetowej, dzięki czemu możemy rozliczyć się z fiskusem bez konieczności wychodzenia z domu.