PITy 2017 program

epity1

Z PITY 2017 program wypełnimy najpopularniejsze formularze. Pit 2017 program do rozliczenia dostępny w darmowej wersji na naszej stronie www.

 

Pity 2017 program to skuteczny sposób na wypełnienie deklaracji podatkowej za mijający rok. Program do wypełniania pitów 2017 jest dostępny w sieci bezpłatnie, dzięki czemu każdy, kto chce rozliczyć się z fiskusem, może bez problemu zrobić to sam. Wystarczy pobrać program i zainstalować go na swoim komputerze. Co ważne, PIT 2017 program do rozliczenia obsługuje formularze deklaracji PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38 i PIT 39.

 

Żeby nieco ułatwić sprawę, należy przyjrzeć się temu, kto jaką deklarację powinien wypełnić. Pierwszą deklaracją będzie PIT 36. Program do pitów 2017 może znacząco nam pomóc, bo wystarczy wybrać tę deklarację, a ta y kolei pojawi się na naszym monitorze – dalej należy wpisywać odpowiednie kwoty w rubryki. I tak, PIT 36 wypełniają ci, którzy obliczali zaliczki na podatek (mając np. własną działalność). Formularz można wypełniać indywidualnie, ale też z dochodami małżonka. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, ale nie mającą charakteru rolniczego, to powinniśmy rozliczać się przy pomocy PIT 36. Ponadto, osoby, które czerpią zyski z formy dzierżawy, w której skład wchodzą najmy, podnajmy, poddzierżawy i inne o podobnym charakterze, powinni zwrócić do urzędu skarbowego wypełnioną deklarację PIT 36. Ci, którzy otrzymują wynagrodzenie ze źródeł poza granicami Rzeczypospolitej, ale również emeryci i renciści, są także zobowiązani do wypełniania deklaracji PIT 36.

 

Z kolei PIT 36L składają te osoby, które w mijającym roku podatkowym prowadziły działalność gospodarczą o charakterze pozarolniczym lub działy produkcji rolnej (podatek liniowy). Tej deklaracji nie można rozliczyć wspólnie z małżonkiem, lub jako osoba, która samotnie wychowuje dziecko.

 

Program do wypełniania pitów 2017 ułatwi nam zadanie, przede wszystkim, matematyczne. Nie trzeba więc głowić się nad obliczeniami, bo wpisując sumy w odpowiednie rubryki, program sam podliczy dane kwoty.

 

Kolejną już deklaracją jest PIT 37. To jeden z najpopularniejszych formularzy wypełnianych przez Polaków. Musi zostać rozliczony przez te osoby, które uzyskały przychód z tytuły wynagrodzenia. Dotyczy on również emerytów i rencistów, ale i osób, które korzystały z zasiłków przedemerytalnych . Jeśli ktoś realizował umowę zlecenie, kontrakty menadżerskie czy pełnił funkcje społeczne, to również powinien wypełnić deklarację PIT 37. Obowiązek ten dotyczy też osób, które w mijającym roku otrzymywały stypendia i czerpały zyski z racji posiadania praw autorskich bądź praw majątkowych (m.in. dziennikarze, artyści). PIT 37 dostępny jest w pity 2017 program.

 

Pozostały dwa ostanie rodzaje deklaracji. PIT 38 służy do rozliczenia tych osób, które uzyskały przychody z racji odpłatnego zdobycia papierów wartościowych. Ponadto ci, którzy posiadali udziały w spółkach (mających osobowość prawną) także powinni pamiętać o deklaracji PIT 38.

 

Program do wypełniania pitów 2017 oferuje również deklarację PIT 39. Wypełniają ją te osoby, które uzyskały przychody z faktu odpłatnego nabycia nieruchomości i praw majątkowych po 31.12.2008 roku.

 

Wszystkie wyżej wymienione deklaracje są dostępne w pit 2017 program. Można pobrać go bezpłatnie z Internetu. Wystarczy zainstalować na komputerze i w pełni korzystać. Warto pamiętać, że program ma wiele opcji służących do pomocy osobie, która wypełnia dany formularz. W trakcie wypełniania można plik zapisać, a później bez żadnych problemów odtworzyć w przerwanym momencie. Jeśli ktoś nie będzie chciał wychodzić z domu, może po prostu wysłać swoje rozliczenie przy pomocy e-deklaracji. PIT 2017 program do rozliczenia bez wątpienia ułatwia życie, szczególnie w kwestii rozliczeń.