PITy 2017 program

epity1

Korzystając z programu pity 2017 masz pewność,

że formularz który wypełniasz jest aktualny

 

Wystawianie naszych formularzy podatkowych może odbywać się na różne sposoby:

  • sposób tradycyjny - dość czasochłonny i może kreować niepotrzebne problemy, na przykład konieczność wielorazowego wypełniania dokumentów w przypadku pomyłki;
  • pity 2017 program, który jest aplikacją do szybkiego, ale przede wszystkim bezbłędnego wypełniania druków pit.

 

Niewiele podatników zdaje sobie sprawę z tego, że

formularze PIT ulegają co jakiś czas dezaktualizacji.

Oznacza to, że formularze, które posiadamy w domu z zeszłych lat, są najprawdopodobniej nieważne. Najgorsza sytuacja, jaka może nas spotkać, to dowiedzieć się o tym fakcie już w biurze podawczym, gdzie zanosimy nasze pity. Ratunkiem może być coroczne udawanie się do urzędu skarbowego, w celu pobrania aktualnych druków lub też skorzystanie z narzędzia, jakim jest program do rozliczania pitów 2017.

Wykorzystując aplikację internetową mamy pewność,

że wszystkie druki są jak najbardziej aktualne.

Jeśli skorzystamy z papierowych formularzy i okażą się one nieważne, to będziemy zmuszeni do tego, by ponownie wypełniać PIT, a tym samym tracić mnóstwo czasu. Pit za 2017 program zawiera większość formularzy podatkowych, dzięki czemu mamy możliwość wyboru tego, który nas dotyczy.

 

Zmiany w drukach zwykle są natury kosmetycznej, jednak urząd skarbowy ma pełne prawo odrzucić taki formularz pit, który nie jest zaakceptowany w danym roku. Pity 2017 program pomaga więc nam w bardzo prosty sposób zaoszczędzić nasz czas oraz energię, którą musielibyśmy spożytkować na kilkukrotne udawanie się do urzędu, najpierw żeby pobrać druki, a następnie, by złożyć już wypełnione pity.

 

Pity 2017 program wspiera również idee ekologiczne, ponieważ nie wykorzystuje papierowych druków. Zwykle dzieje się tak, że jedna osoba jest w posiadaniu wielu formularzy jednego rodzaju PITu, na wypadek popełnienia pomyłki. Jest to oczywiście rozsądne działanie, jednak po jakimś czasie niewykorzystane druki lądują w koszu na śmieci. Program do rozliczania pitów 2017 pozwala uniknąć tego marnotrawstwa i daje możliwość obycia się bez ani jednego arkusza papierowego. Wszystko za sprawą e-deklaracji, które stanowią elektroniczne odpowiedniki papierowych zeznań podatkowych. Nie potrzebujemy w tym przypadku druków, ponieważ wszystko wysyłamy za pośrednictwem Internetu, w postacie elektronicznego dokumentu, który ma taką samą moc prawną, jak tradycyjny PIT. W przypadku e-deklaracji pity 2017 program generuje specjalny dokument, jakim jest Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, które stanowi wiarygodne poświadczenie tego, że nasz PIT został złożony w wymaganym przez ustawę terminie.

 

Program do rozliczania pitów 2017 nic nie kosztuje, ponieważ możemy go pobrać bezpłatnie z naszej strony internetowej. Po zapisaniu na dysku możemy wypełnić zeznanie podatkowe, mając pewność, że wszystkie formularze są aktualne i zaakceptowane w danym roku podatkowym. Warto już dziś przetestować aplikację pit za 2017 program, by osobiście sprawdzić jej możliwości.