PITy 2017 program

epity1

Rozliczenie roczne 2017 przez pracodawcę

 

Pit 2017 musi złożyć każdy podatnik, który w tym roku podatkowym osiągnął przychód. Bywa jednak tak, że rozliczenie roczne 2017 budzi niepokój, który jest związany z tym, że wciąż dla wielu osób sprawne i przede wszystkim prawidłowe wypełnienie pitu to spory problem. Ratunkiem może tutaj być rozliczenie przez naszego pracodawcę, który ma prawo dokonać rozliczenia za swoich pracowników, tak że na ich barkach nie ma już obowiązku wypełniania zeznania podatkowego i składania go do urzędu skarbowego. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, aby pracownicy rozliczali się samodzielnie. Mogą to uczynić na przykład za pośrednictwem pit 2017 program, który jest całkowicie darmowa aplikacją oraz programem, który nie wymaga specjalnych znajomości prawa podatkowego czy też zaawansowanej obsługi komputera. Wystarczy pobrać program na swój dysk, a razem z instrukcją wykonamy wszystkie niezbędne polecenia, które sprawią, że nasz pit będzie prawidłowy i nie będzie wymagał złożenia do niego korekty.

 

Jeśli jednak zależy nam na tym, by rozliczenie podatkowe 2017 było wypełnione w całości przez naszego pracodawcę to jest to jak najbardziej możliwe. Musimy jednak pamiętać, by na bieżąco sprawdzać zasady takiego rozliczenia, ponieważ raz na jakiś czas sejm może wprowadzić poprawki, które będą dotyczyły tego rodzaju rozliczeń. Do tej pory, każdy pracownik, który chciał by jego pity 2017 były wystawione przez pracodawcę musiał wcześniej dostarczyć do niego formularz PIT-12. Tylko w takiej sytuacji możliwe było rozliczenie nas przez zakład pracy. Ważne są jednak warunki, dzięki którym pit 2017 może być swobodnie złożony przez pracodawcę. Przede wszystkim taki podatnik nie może być zatrudniony w żadnym innym miejscu, a tym samym nie może wykazywać dochodów z innych źródeł. Jeśli więc dodatkowo wykonywaliśmy pracę na przykład w ramach umowy zlecenie czy też umowy o dzieło, to wtedy nasze rozliczenie roczne 2017 musi sporządzić samodzielnie, ponieważ musi ono uwzględniać wszystkie nasze przychody. Minusem takiego rozliczenia przez pracodawcę może być również fakt, że nie istnieje tutaj możliwość wspólnego rozliczenia razem ze swoim małżonkiem, co zawsze stanowiło szansę na bardziej preferencyjne warunki opodatkowania. Pozbawiamy się również możliwości odliczenia ulg, na przykład ulgi rehabilitacyjnej lub na Internet. Jeśli spełniamy wszystkie te warunki nie musimy martwić się o nasze pity 2017.

 

Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani na to, by wypełnić nasze zeznanie samodzielnie to najlepiej jest wykorzystać do tego celu pit 2017 program. Będzie w stanie szybko i bez najmniejszych kłopotów wyliczyć stawki opodatkowania oraz uwzględnić wszystkie ulgi czy odliczenia, jakie nam przysługują. Pamiętajmy, że rezygnując z samodzielnego rozliczania się, często pozbawiamy się na własne życzenie dodatkowych środków pieniężnych, które moglibyśmy uzyskać w ramach odliczeń czy też zastosowanych ulg. Rozliczenie podatkowe 2017, które będzie dokonywane za pośrednictwem programu do pitów może również uwzględniać procent podatku, który chcemy przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Samodzielne rozliczenie daje nam tą możliwość, ponieważ sami możemy wskazać podmiot, któremu chcemy pomóc częścią naszego podatku.

 

Warto więc dokładnie rozważyć kwestie czy bardziej opłaca nam się rozliczać w sposób indywidualny czy lepiej jednak jest powierzyć te kwestie w ręce naszego pracodawcy, który może spełnić za nas ten, niemiły dla wielu podatników, obowiązek wypełnienia, a następnie złożenia pitów w urzędach skarbowych.