PITy 2017 program

epity1

Pity 2017 program i pit-4R – kto ma obowiązek go złożyć

 

Zeznania podatkowe mogą mieć różny charakter i w zależności od ich celu są składane przez różne osoby. Pity 2017 program zawiera większość formularzy, dzięki którym będziemy mogli bez problemu rozliczyć się z urzędem skarbowym. Obok bardzo popularnych dokumentów, jak pit37 czy też pit38, znajdziemy tam również mniej popularne zeznania, jak na przykład PIT-4R. 

 

Deklarację PIT-4R składa płatnik bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Ważne jest to, że taki pit2017 nie trafia do podatnika. Do tej deklaracji płatnik musi zadeklarować, jakie kwoty były pobierane w ramach zaliczek na podatek dochodowy.

 

Program do rozliczania pit pomoże nam w sytuacji, kiedy sami jesteśmy płatnikami i musimy złożyć odpowiednie dokumenty do urzędu. Bardzo istotną kwestią jest termin składania deklaracji.

Formularz PIT-4R musi trafić do odpowiedniego urzędy do 31 stycznia 2017 roku.

 

PIT-4R są zobligowane składać:

  • osoby fizyczne;
  • osoby prawne;
  • także jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej, jako zakłady pracy, które obliczają, pobierają oraz wpłacają do urzędu przychody ze stosunku pracy, stosunku służbowego czy też pracy nakładczej;
  • rolnicze spółdzielnie produkcyjne;
  • areszty śledcze;
  • gospodarstwa domowe, które zatrudniają osoby do pomocy na podstawie umowy aktywizacyjnej.

Pity 2017 program pozwala tym osobom na szybkie i przede wszystkim bezbłędne rozliczenie swoich podatników. Niezależnie od tego, do jakiej grupy się zaliczamy, program do rozliczania PIT pozwoli na rozwiązania dotyczące rozliczeń PIT2017, które nie będą sprawiały problemów.