PITy 2017 program

epity1

Urzędy skarbowe a pity 2017 program

 

Pity 2017 program pozwala na wypełnienie i złożenie wszystkich Dostępnych pitów wraz z załącznikami. Na dodatek sam wybiera odpowiednie dla nas formularze PIT, niezbędne załączniki, wypełnia je i dokonuje właściwych obliczeń. Co najważniejsze użytkownik nie musi posiadać informacji na temat docelowego urzędu skarbowego, wybiera go jedynie z wbudowanej do programu i aktualizowanej listy. Pity 2017 to program posiadający rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, z którego już od 16 lat korzysta miliony zadowolonych i poprawnie rozliczonych podatników.

 

Najczęstszym dylematem przed jakim stajemy składając nasze zeznanie roczne to właściwy urząd skarbowy, do którego powinniśmy skierować tym razem rozliczenie PIT 2017. Zastanawiamy się czy to ma być miejsce, w którym pracujemy, mieszkamy, czy też może jesteśmy zameldowani. Ustawa wyraźnie zaznacza, że zeznanie roczne PIT należy złożyć w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania (niekoniecznie zameldowania) osoby fizycznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jeżeli podatnik nie ma miejsca zamieszkania w Polsce, wówczas zeznanie należy złożyć w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca pobytu na terenie Polski.

 

W sytuacji kiedy podatnik w minionym roku podatkowym przeprowadził się do innego miasta, lub w ogóle często zmieniał miejsce zamieszkania, wówczas urzędem właściwym jest ten według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Tam też należy składać rozliczenie pit 2017.

Może się również zdarzyć tak, że rozliczając się wspólnie z małżonkiem będziemy mieć nie lada dylemat gdyż nasze miejsca zamieszkania (nie zameldowania!) będą zupełnie inne. Wtedy to właściwą miejscowość ustala się według miejsca zamieszkania jednego z małżonków, wskazanego we wspólnym rocznym zeznaniu podatkowym. Oznacza to, że kwestia wyboru urzędu skarbowego do którego chcemy złożyć PIT roczny jest wyłączną decyzja małżonków.

W sprawach opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochodów (przychodów) z działalności gospodarczej uzyskiwanych przez będących nierezydentami podatników tego podatku właściwi miejscowo są, ustaleni według miejsca prowadzenia tej działalności przez naczelników wskazanych urzędów skarbowych.

 

Niestety bardzo często podatnicy mylą sobie pojęcia: adres zamieszkania i zameldowania. Chociaż zwykle obydwa adresy pokrywają się, to jednak drobne przeoczenie może skutkowac błędnym złożeniem deklaracji pit. Kiedy nie jesteśmy pewni, w którym mieście jest właściwy dla nas urząd skarbowy, warto pobrać z Internetu program do rozliczania podatku. Znajduje się tam bowiem wyszukiwarka urzędów skarbowych z całej Polski z ich pełnymi danymi adresowymi.

 

Program do rozliczenia pit 2017 jest darmowym program, który można pobrać ze strony internetowej. Jedynym wymaganiem dotyczącym komputera jest zainstalowany i sprawnie działający na nim system Windows (2000, NT, XP, Vista, 7 Win). Nie ma specjalnych wymagań, co do procesora. Optymalna rozdzielczość ekranu: 800x600. Nie musisz też posiadać supernowoczesnego sprzętu by móc z niego korzystać. Program PIT 2017 jest niezwykle przyjazną aplikacją dla użytkownika i zajmuje bardzo mało miejsca na dysku (ok. 3 Mb), a to nie powoduje obciążenia systemu komputerowego.

 

To jedyny na polskim rynku program, który posiada własny elastyczny kreator, dzięki czemu mamy możliwość ponownej edycji dowolnego miejsca formularza. Dodatkowo mamy 100% pewności, że nawet podatnik z bardzo skomplikowaną historia podatkową, razem z tym programem w ciągu kilku chwil upora się z kalkulacjami