PITy 2017 program

epity1

Z pity 2017 program wygenerujesz aktywne pdfy! Pit 2017 program do rozliczenia ściągnij z naszej witryny i rozlicz swój PIT.

 

Pity 2017 program pozwala w szybki i prosty sposób wypełnić roczne zeznania podatkowe. Wystarczy pobrać i zainstalować na swym komputerze program do rozliczania pitów 2017. Aplikacja oprócz wysyłki interaktywnych e-deklaracji pozwala na tworzenie formularzy w formacie PDF. Podatnicy nie powinni się martwić stanem technicznym swych komputerów, na których planują zainstalować program do pitów za 2017 rok. Najważniejszym wymogiem jest systemem operacyjnym Windows 2000, XP, Vista lub 7. Podłączenie komputera do sieci internet pozwoli Państwu pobrać program do pit 2017 z naszej strony internetowej.

 

Instalacja pit 2017 program zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Po uruchomieniu pliku „instaluj.exe” na ekranie pojawi się przejrzyście skonstruowane okno, które w sprawny i szybki sposób przeprowadzi każdego użytkownika przez proces instalacyjny.

 

Aplikacja wyposażona jest w szczegółowy podręcznik służący jako ekranowa podpowiedź, która zawiera nie tylko wiadomości o technicznej obsłudze programu, ale również opisuje niezrozumiałe zagadnienia merytoryczne.

Program nie wymaga specjalnego wdrażania, a praca z nim ma charakter czysto intuicyjny. Jest to związane z jego klarowną konstrukcją. Konwersacyjna forma współpracy podatnika z programem, ostrzegawcze i informacyjne komunikaty, system podpowiedzi oraz kontrola błędów gwarantują użytkownikowi przyjazną, bezpieczną pracę.

 

Funkcja tworzenia deklaracji w formacie PDF dostępna jest po naciśnięciu podglądu wydruku. Wybór rodzaju formularza rocznego zeznania PIT nie ma wpływu na przebieg procesu tworzenie plików w formacie PDF, gdyż w każdym przypadku przebiega on tak samo.

 

W menu górnym programu odnaleźć można następujące funkcje: ustawienia formatu podglądu, drukowanie, przewijanie stron podglądu, dwa przyciski poświęcone formatowi PDF oraz opcja pozwalająca bezpiecznie opuścić program.

 

Pierwszy z klawiszy opatrzonych symbolem PDF pozwala utworzyć formularz właśnie z tym rozszerzeniem. Wygenerowane w ten sposób pliki zapisywane są automatycznie w stworzonym przez program folderze. Drugi z klawiszy służy kompresji plików do właściwego formatu.

 

Wypełniając swoje roczne zeznanie PIT podatnik ma możliwość dostosowania tworzonych plików do własnych bieżących potrzeb. Może on zaproponować nazwę zapisywanych w formacie PDF plików lub zgodzić się na propozycję wygenerowaną przez system. Wśród udogodnień znajduje się również możliwość otworzenie pliku PDF w programie Acrobat Reader. W tym celu komputer powinien zawierać stosowne dla tego rodzaju plików oprogramowanie. Polska wersja tej aplikacji pozwoli zachować poprawną pisownię wyrazów zawierających polskie znaki. Podatnicy mają również możliwość przesłania pliku w wiadomości e-mail. Właściwy moduł automatycznie otworzy domyślny klient pocztowy, który zawierać będzie Państwa zeznanie w formacie PDF. W przeznaczonej do tego tabeli pojawi się plik przygotowany do wysłania. Na tym etapie wciąż istnieje możliwość edycji wiadomości e-mail. Podatnik ma możliwość wycofania się z tej czynności i nie przesyłania załącznika drogą elektroniczną.

 

Po naciśnięciu prawego klawisza myszki pojawiają się funkcje, które pozwalają na edytowanie pliku. Używając przycisku „usuń” podatnik może skasować plik, wciskając „otwórz”, może doprowadzić do jego otwarcia w programie Acrobat Reader, posługując się opcją „wyślij plik w wiadomości e-mail” może w interaktywny sposób przesłać plik PDF elektroniczną pocztą, wybierając natomiast funkcję „otwórz okno z plikami *.pdf” może zobaczyć katalog wszystkich plików w formacie PDF.

 

Wydrukowane i wypełnione zeznanie należy złożyć w siedzibie właściwego Urzędu Skarbowego. W tym roku podatnicy mają na to nieco więcej czasu. Ostatnim dniem okresu rozliczeniowego jest zazwyczaj 30 kwietnia. W tym roku ten dzień przypada jednak w sobotę, dlatego ostateczny termin na złożenie rocznej deklaracji PIT został przesunięty na 2 maja.